goteborgsauktionsverk.se valuation and analysis

Robots.txt Information
Robot Path Permission
GoogleBot /
BingBot /
BaiduSpider /
YandexBot /
User-agent: *
Disallow: /wordpress/wp-admin/
Allow: /wordpress/wp-admin/admin-ajax.php
Sitemap: https://goteborgsauktionsverk.se/wp-sitemap.xml
Meta Tags
Title Göteborgsauktionsverk
Description Göteborg Auktionsverk har en historia som sträcker sig tillbaka till 1681 och är därmed världens Auktioner Skapa konto Transport Så köper du Sälj Vanliga frågor Värdering Dödsbon Kalendarium Kontakt Specialauktion: Till förmån för Familjen Bursies Sti
Keywords N/A
Server Information
WebSite goteborgsauktionsverk favicongoteborgsauktionsverk.se
Host IP 172.104.228.252
Location -
Related Websites
Site Rank
More to Explore
humanpeople.co
portauthority.bz
senseofcreativity.com
alghory.com
mltworld.com
pmi-jo.org
auburnjames.com
clairprod.com
commercialtunage.com
hoguecellars.com
neilbrooksphc.com
ourconstructionservices.com
viraleon.com
alwafee.org
djiboutinature.net
adhdiesel.com
austinautomationdesign.com
axie-gathering.com
baccaratclub.asia
blocklytics.org
goteborgsauktionsverk.se Valuation
US$397,752
Last updated: 2022-07-21 04:13:51

goteborgsauktionsverk.se has Semrush global rank of 26,610,363. goteborgsauktionsverk.se has an estimated worth of US$ 397,752, based on its estimated Ads revenue. goteborgsauktionsverk.se receives approximately 45,895 unique visitors each day. Its web server is located in -, with IP address 172.104.228.252. According to SiteAdvisor, goteborgsauktionsverk.se is safe to visit.

Traffic & Worth Estimates
Purchase/Sale Value US$397,752
Daily Ads Revenue US$368
Monthly Ads Revenue US$11,015
Yearly Ads Revenue US$132,176
Daily Unique Visitors 3,060
Note: All traffic and earnings values are estimates.
DNS Records
Host Type TTL Data
goteborgsauktionsverk.se. 3598 A goteborgsauktionsverk.se. 3598 IP: 172.104.228.252
goteborgsauktionsverk.se. 3600 NS goteborgsauktionsverk.se. 3600 NS Record: ns1.optinet.se.
goteborgsauktionsverk.se. 3600 NS goteborgsauktionsverk.se. 3600 NS Record: ns2.optinet.se.
goteborgsauktionsverk.se. 3600 MX goteborgsauktionsverk.se. 3600 MX Record: 20 mail2.optinet.se.
goteborgsauktionsverk.se. 3600 MX goteborgsauktionsverk.se. 3600 MX Record: 10 mail1.optinet.se.
goteborgsauktionsverk.se. 3600 TXT goteborgsauktionsverk.se. 3600 TXT Record: v=spf1 mx ip4:91.213.0.101 ip4:91.213.0.102 include:_spf.anpdm.com ~all
HtmlToTextCheckTime:2022-07-21 04:13:51
Auktioner Skapa konto Transport Så köper du Sälj Vanliga frågor Värdering Dödsbon Kalendarium Kontakt Specialauktion: Till förmån för Familjen Bursies Stiftelse Till auktionen... Vi har flyttat till Banehagsgatan 20 Välkomna till vår nya lokal i Klippan. Läs mer... Specialauktion: Vintage & pre-owned 22 april - 1 maj Till auktionen... Vårens Kvalitetsauktion 5 juni Inlämning pågår... SÄSONGENS UTVALDA HÖST 2021 5 december Se resultaten här... Pågående auktioner Se fler auktioner här 1 8 Orientaliskt FAT, 3 stycken, porslin, Japan, 1900-tal. (Inga bud) 7 dagar kvar Måleri FRANS TIMÉN. Uppdragen eka på strand, olja på pannå, signerad och daterad -54. (Inga bud) 7 dagar kvar Måleri MARTIN POSER. Skärhamn, olja på duk, signerad. (Inga bud) 7 dagar kvar Grafik JAN FALKMAN. Kustbild, färgserigrafi, signerad och numrerad 59/100. (Inga bud) 7 dagar kvar Bruksglas OLLE ALBERIUS. SKÅL, glas, Orrefors, expo OA 764-79. (Inga bud) 7 dagar kvar Bordslampor BORDSLAMPA, historiserande stil,
HTTP Headers
HTTP/1.1 301 Moved Permanently
Server: nginx/1.10.3 (Ubuntu)
Date: Thu, 04 Nov 2021 01:40:54 GMT
Content-Type: text/html
Content-Length: 194
Connection: keep-alive
Location: https://goteborgsauktionsverk.se/

HTTP/2 200
server: nginx/1.10.3 (Ubuntu)
date: Thu, 04 Nov 2021 01:40:55 GMT
content-type: text/html; charset=UTF-8
vary: Accept-Encoding
set-cookie: pll_language=sv; expires=Fri, 04-Nov-2022 01:40:55 GMT; Max-Age=31536000; path=/; SameSite=Lax; secure
link: ; rel="https://api.w.org/"
link: ; rel="alternate"; type="application/json"
link: ; rel=shortlink
goteborgsauktionsverk.se Whois Information
#
state:            active
domain:           goteborgsauktionsverk.se
holder:           CP0000-42722
admin-c:          -
tech-c:           -
billing-c:        -
created:          2001-11-02
modified:         2020-10-26
expires:          2021-11-02
transferred:      2019-07-04
nserver:          ns1.optinet.se
nserver:          ns2.optinet.se
dnssec:           unsigned delegation
registry-lock:    unlocked
status:           ok
registrar:        Ports Group AB